Składanie własnego komputera

Dla wielu z nas komputer jest podstawowym sposobem rozrywki, bo można na nim grać w różnego rodzaju gry, oglądać filmy czy surfować po internecie. Jednak aby było to możliwe to należy go najpierw złożyć. Choć istnieją gotowe zestawy, to często wiele osób składa go samodzielnie.

Wymagane części

Jedną z podstawowych kwestii związanych z samodzielnym składaniem komputera jest posiadanie wszystkich wymaganych części. Zaliczają się do nich takie rzeczy jak karta graficzna, procesor, pamięć RAM, płyta główna czy też dysk twardy. Nie można zapominać też o odpowiednio mocnym zasilaczu. Powinno się sprawdzić, czy jego moc wystarcza do zasilenia każdego podzespołu. Można to sprawdzić za pomocą mierników, na których było przeprowadzone wzorcowanie przyrządów pomiarowych.

Składanie

Jeśli już mamy wszystkie wymagane części, to możemy przeprowadzić składanie komputera. Może się ono różnić, dlatego warto sprawdzić jak to robić w różnych źródłach. Pierwszą rzeczą jest przytwierdzenie płyty głównej do obudowy za pomocą śrubek i śrubokrętów. Następnie wkładamy procesor, pastę termoprzewodzącą i chłodzenie. Następnie podpinamy pozostałe części, jak dysk, kartę graficzną i pamięci RAM. Ostatnim krokiem będzie podłączenie wszystkiego do zasilania.