Zintegrowane karty graficzne

Zintegrowane karty graficzne zaczęły się pojawiać w 2001 roku, które były dużo gorsze od kart zewnętrznych. W dzisiejszych czasach zintegrowana karta graficzna jest dużo bardziej efektywna, przez co dużo osób rezygnuje z kupna karty zewnętrznej.

Czym jest zintegrowana karta graficzna?

Jest to układ, który jest dostosowany wyłącznie do przetwarzania obrazu. Dawniej zintegrowane karty graficzne były montowane na płycie głównej niedaleko pamięci RAM, która była wykorzystywana przez układy nieposiadające pamięci (w tym karta graficzna). Było to rozwiązanie nieefektywne, dlatego w dzisiejszych czasach zintegrowane karty graficzne są wbudowane w procesor, którego używają do obliczeń.

Wydajność

Do codziennych czynności takich jak oglądanie filmów lub przeglądanie internetu zintegrowana karta graficzna w zupełności wystarczy. Dzisiejsze karty graficzne są na tyle wydajne, że można za ich pomocą grać we większość dostępnych gier. Zewnętrzna karta graficzna będzie potrzebna w przypadku najnowszych tytułów z największymi wymaganiami.

Podsumowując

Zintegrowana karta graficzna bardzo się rozwinęła się podczas swojej krótkiej historii. Rozwijają się one cały czas, więc za kilka lat dościgną one najmocniejsze obecnie zewnętrzne karty graficzne.