Ciekawostki związane z Linuksem

Jak to bywa z niemal każdym oprogramowaniem, bez względu na to czy jest to zwykły program, czy gra komputerowa, wiążą się różnego rodzaju ciekawostki, o których warto wspomnieć. Oczywiście z Linuksem również wiąże się całkiem sporo ciekawostek, o których być może mało kto słyszał. Warto się z nimi zaznajomić, ponieważ idealnie pokazują one, jak świetnym i rozbudowanym systemem jest system Linux. Oczywiście kwestią gustu jest to, z jakiego systemu ktoś korzysta. Jest całkiem spory wybór tego typu oprogramowania, a każdego człowieka w systemie operacyjnym przekona z pewnością coś innego. Jednak Linux pod niektórymi względami jest bardzo wyjątkowy.

Linuxa można zainstalować na wielu urządzeniach (pixabay.com)

Linuxa można zainstalować na wielu urządzeniach (pixabay.com)

Początkowa nazwa i pracownicy IBM

Początkowo, jądro Linuksa miało się nazywać zupełnie inaczej. Linus Torvalds chciał nazwać jądro Linuksa jako Freax. Nie stało się tak jednak. Warto również wspomnieć o tym, że pierwsze jądro systemu Unix mieściło się w zaledwie 4KB, co jest całkiem interesującą informacją. Co się tyczy samych pracowników IBM, to ubierali się oni do pewnego momentu w całkiem interesujący sposób. Do początku lat 90 nosili niemal tylko i wyłącznie białe koszule, ciemne krawaty oraz niebieskie garnitury. Dopiero z czasem uległo to zmianie.

Dystrybucje Linuksa i ich bardzo szerokie zastosowanie

Większości ludzi, Linux kojarzy się niemal tylko i wyłącznie z nieco bardziej okrojoną wersją popularnych, aczkolwiek płatnych systemów. Jednak Linux jest systemem, który posiada naprawdę ogromne możliwości pod wieloma względami. Wszystkich dystrybucji Linuksa jest ponad 1000, dzięki czemu niemal każdy może wybrać system, który idealnie pasowałby do jego pracy, czy tego, czym zajmuje się na komputerze każdego dnia. Dystrybucje różnią się bowiem od siebie pod różnymi względami. Należy również wspomnieć że 455 komputerów z listy 500 najwydajniejszych, działa pod kontrolą systemu Linux, co idealnie pokazuje jaką przewagę darmowy system ma nad płatnymi odpowiednikami.