Grafpup Linux – doskonałe narzędzie dla grafików komputerowych

To, że poszczególne dystrybucje Linuksa nadają się do naprawdę wielu różnych zadań już wiadomo. Z pewnością warto jest jednak wspomnieć o tym, jak doskonałym narzędziem jest Linux dla osób zajmujących się profesjonalną jak i amatorską grafiką komputerową. Niektóre z dystrybucji Linuksa doskonale nadają się do niektórych wyspecjalizowanych celów, dzięki temu każda osoba zainteresowana grafiką komputerową, może liczyć na taką dystrybucję, która zawiera wiele zaawansowanych narzędzi dla grafików. Jednym z takich narzędzi jest Grafpup Linux, który oparty jest o Puppy Linux.

Spora ilość narzędzi dla grafików

Grafpup Linux oferuje bardzo wiele różnych programów, które doskonale nadają się zarówno w formie oprogramowania zaawansowanego jak i amatorskiego. W pakiecie znajdziemy programy do grafiki wektorowej, bitmapowej, do obróbki zdjęć i grafiki, narzędzia do tworzenia serwisów WWW oraz interesujący odtwarzacz multimedialny. Ta wersja Linuksa zajmuje zaledwie 75 MB, co wydaje się naprawdę niewielką wagą, jak na to co tak naprawdę ma do zaoferowania. Linux wykorzystywany jest przez grafików komputerowych na całym świecie. Również w tym przypadku ludzie stawiają na niezawodność oraz wygodę pracy.

Stanowisko grafika komputerowego (pixabay.com)

Stanowisko grafika komputerowego (pixabay.com)

Wersja w dużym stopniu ułatwiająca pracę

Grafpup oprócz interesujących programów graficznych, oferuje opcje, które pomogą w zorganizowaniu i skonfigurowaniu wszelkich narzędzi. Jest on bardzo przyjazny dla użytkowników, ponieważ posiada szereg kreatorów, które ułatwiają większość zadań związanych z administracją, obsługą sieci czy napędów. System wyposażony jest również w menadżer pakietów, który ułatwia zainstalowanie wielu pakietów, które są w stanie skutecznie zwiększyć możliwości oraz zakres pracy systemu.