Firmy chętnie wykorzystujące niezawodność systemu Linux

Główną cechą licznych dystrybucji systemu Linux, jest brak jakichkolwiek opłat oraz możliwość ingerowania w kod źródłowy oprogramowania we własnym zakresie o ile znamy się na rzeczy. Sprawia to, że Linux zdecydowanie chętniej wykorzystywany jest nawet przez ogromne firmy. Jest to spowodowane głównie tym, że pracownicy takich firm, we własnym zakresie wprowadzać mogą wszelkie zmiany, dzięki czemu mogą dokonać aktualizacji kodu, które pozwolą mu w jeszcze bardziej niezawodny sposób korzystać z wszelkich możliwości podzespołów danego sprzętu. Płatne systemy operacyjne, które często kosztują dość dużo pieniędzy, okazują się być rozwiązaniami zawodzącymi w wielu kwestiach.

Jakie firmy wykorzystują najchętniej oprogramowanie Linux

Bardzo często z jego dobrodziejstw korzystają domy maklerskie jak i giełdy papierów wartościowych. Całkiem niedawno znajdująca się w Warszawie Giełda Papierów Wartościowych przeszła na system oparty o dystrybucję Red Hat Enterprise Linuksa, co sprawiło, że wszystkie domy maklerskie znajdujące się w Polsce, muszą korzystać i korzystają z darmowego systemu jakim jest Linux. Nawet agencja przestrzeni kosmicznej jaką jest NASA zdecydowała się zmienić system operacyjny swoich komputerów właśnie na Linuksa, ponieważ jej pracownicy oczekują od oprogramowania zdecydowanie większej niezawodności oraz możliwości lepszego kontrolowania systemu.

W wielu miejscach pracy wykorzystuje się Linuksa (pixabay.com)

W wielu miejscach pracy wykorzystuje się Linuksa (pixabay.com)

Inne zastosowania

Linux bardzo często wykorzystywany jest jako podstawowy system operacyjny serwerów (WWW, FTP, baz danych), wszelkich zapór sieciowych, a nawet routerów. Znajduje on również swoje zastosowanie w nawigacji GPS. Niektóre firmy opierają o Linuksa działanie swoich urządzeń, głównie ze względu na niezawodność. Ten system operacyjny jest również używany w przypadku większości superkomputerów, które znajdują się na liście 500 najlepszych komputerów. Jak widać firmy zajmujące się poważnymi zagadnieniami bardzo często decydują się na wybranie właśnie tego systemu.